Zastupitelský klub pražského ANO bude znovu řešit pražské stavební předpisy a náměstka Matěje Stropnického (Trojkoalice/SZ). Členové klubu se na jednání dohodnou na dalším postupu, na dotaz ČTK to ve středu vzkázala primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Reagovala tak na stanovisko klubu Trojkoalice, který v pondělí odmítl výzvu koaličních partnerů k výměně náměstka, kterému primátorka nedávno nechala odebrat část kompetencí.

Klub ANO by se měl sejít příští týden. Poté k jednacímu stolu znovu usednou i špičky koalice.

Stropnický ve středu v rozhovoru s ČTK zopakoval, že klub Trojkoalice trvá na plnění programového prohlášení. "To, co Trojkoalice považuje za hlavní, není osoba primátorky, podstatná je nulová tolerance hazardu, změny financování městských částí a gesce územního rozvoje," uvedl náměstek.

"Pan Stropnický je stále členem rady, takže na mé spolupráci s ním se momentálně nic nemění," vzkázala primátorka. Důkazem toho, že jsou radní stále schopni zasednout ke společnému jednacímu stolu, bylo úterní jednání rady, které se uskutečnilo jako obvykle a projednalo běžné úkoly.

Kromě bouřlivé situace v pražské koalici, která se točí kolem sporu mezi primátorkou a náměstkem, se v pondělí v noci naplno projevila rozepře uvnitř pražského ANO. Klub a následně i předsednictvo primátorce kvůli špatné komunikaci vyjádřily nedůvěru.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

O několik hodin později nicméně zásahem předsedy strany Andreje Babiše strana kající se Krnáčové opět projevila podporu. I o důvěře vůči primátorce bude příští týden znovu jednat klub.

Podle některých zdrojů z ANO se členové strany v úterý na nočním jednání u Babiše zavázali, že budou ohledně výsledku jednání mlčet.

Hnutí ANO, které v Praze vyhrálo volby, má s ČSSD a Trojkoalicí v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist