O pětici luxusních aut, které policie odebrala obžalovanému chomutovskému drogovému bossovi Václavu D., není příliš velký zájem.

Lidé ve výběrovém řízení podali jen čtyři nabídky, všechny přitom cílí na luxusní Ferrari. O ostatní vozy značky Hummer a Mercedes zatím nikdo nestojí. Případní zájemci ale budou mít ještě šanci.

%insert_attachment[59522200] priloha.html%

"Budeme vyhlašovat druhé kolo výběrového řízení," uvedl Pavel Hortig, mluvčí Úřadu pro zastupování států ve věcích majetkových, který se snaží zabavené věci prodat.

Policie odebrala vozy kvůli vyšetřování obří drogové sítě. Václav D. měl být podle detektivů hlavou gangu, který vařil pervitin a ve velkém s ním pak obchodoval. U soudu mu teď za to hrozí dvanáctiletý trest.

O prodeji luxusních vozů ve výběrovém řízení rozhodlo Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem. Jako minimální cenu za dvoumístné sportovní Ferrari úředníci stanovili 1 599 000 korun. Za dva Mercedesy Benz CL 500 216 a Benz S600 220 chce úřad minimálně 680 tisíc korun a 246 950 korun.

V nabídce byly také dva vozy Hummer, každý za nejméně za 842 tisíc korun.

Lidé se mohli hlásit do výběrového řízení do pondělka, ve středu chomutovské regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových otevřelo obálky. Kolik zájemci za Ferrari nabízejí, zatím úřad nechce říct s tím, že napřed vyrozumí vítěze.

Úřad prodává zabavené nebo propadlé věci často. Do výběrového řízení se dostávají i nemovitosti, známým případem byl majetek aktérů metanolové aféry. 

Související