Ministerstvo vnitra si pohrává s myšlenkou znovuotevřít azylový areál v obci Vyšní Lhoty na Frýdeckomístecku. Starostce obce se však nápad státu ani trochu nelíbí. Vadí jí i komunikace s vládou.

"Žádná není. Dozvěděli jsme se to až z médií. Navštívili mě z ministerstva a oznámili mi, že využití objektu pro záchyt uprchlíků je jednou z možných variant," řekla HN starostka Dana Nováková.

Zároveň se obává, že znovuotevření tábora povede ke zhoršení bezpečnosti v obci.

"Obyvatelé z této možnosti určitě nebudou nadšení. Česká společnost není vůči uprchlíkům moc optimistická. Vzhledem k tomu, že už tu jednou azylový tábor byl, neočekávám žádné bouřlivé reakce nebo petice," dodala Nováková.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se