V červnu začne výběrové řízení na nového provozovatele Centrálního registru vozidel, který byl v minulosti doprovázen řadou problémů. "Chceme, aby ten systém fungoval, aby se zrychlily reakční doby a aby byl spolehlivější," vysvětlil ministr Dan Ťok. 

Zakázka za 140 milionů korun je vypsána na tři roky. Podle Ťoka se jedná o poslední výběrové řízení, poté už si chce ministerstvo provozovat celý systém samo. 

"Můžeme do budoucna vypisovat zakázky na upgrade a vývoj produktu, ale provozování si chceme zabezpečit sami. Myslíme si, že by to měl stát dělat vlastními silami a neměli bychom být závislí na dodavateli," vysvětlil ministr.

Centrální registr vozidel vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů. Ministerstvo jeho novou verzi spustilo v roce 2012. Bez veřejné soutěže jej získala společnost ATS - Telcom Praha.

Od počátku s ním byly problémy. Po zhruba hodině provozu systém téměř na celý den zkolaboval a poté se několik týdnů potýkal s výpadky a množstvím chybně uvedených údajů.