V červnu začne výběrové řízení na nového provozovatele Centrálního registru vozidel, který byl v minulosti doprovázen řadou problémů. "Chceme, aby ten systém fungoval, aby se zrychlily reakční doby a aby byl spolehlivější," vysvětlil ministr Dan Ťok. 

Zakázka za 140 milionů korun je vypsána na tři roky. Podle Ťoka se jedná o poslední výběrové řízení, poté už si chce ministerstvo provozovat celý systém samo. 

"Můžeme do budoucna vypisovat zakázky na upgrade a vývoj produktu, ale provozování si chceme zabezpečit sami. Myslíme si, že by to měl stát dělat vlastními silami a neměli bychom být závislí na dodavateli," vysvětlil ministr.

Centrální registr vozidel vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů. Ministerstvo jeho novou verzi spustilo v roce 2012. Bez veřejné soutěže jej získala společnost ATS - Telcom Praha.

Od počátku s ním byly problémy. Po zhruba hodině provozu systém téměř na celý den zkolaboval a poté se několik týdnů potýkal s výpadky a množstvím chybně uvedených údajů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist