Ze zadlužené táborské zoologické zahrady se má stát největší a nejatraktivnější soukromá zoo v Česku. V pátek to prohlásil její nový majitel, předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.

"Zoo budu dotovat z výnosů Ekospolu," uvedl Korec s tím, že náklady na její provoz se budou pohybovat okolo pěti milionů korun ročně.

Jak přesně bude zoo rozvíjet či do čeho bude investovat, Korec zatím prozradit nechtěl. "Chápejte – to, že koupím zahradu, vím teprve od úterý," řekl.

Zoologická zahrada, která bude mít zhruba deset zaměstnanců, otevře 30. června.

Táborská zoo dluží různým subjektům desítky milionů korun. V únoru ukončila provoz pro veřejnost, hrozilo dokonce, že bude muset rozprodávat zvířata. Výbor věřitelů zoologické zahrady nakonec odsouhlasil její prodej.

Bývalý majitel komplexu Libor Hrubý před časem uvedl, že za současnou situací stojí chybná rozhodnutí stavebních úřadů v Táboře a na jihočeském krajském úřadě, které odmítly zahradě schválit dodatečné stavební povolení. Instituce však pochybení nepřipouštějí.

Evžen Korec, který zoo koupil za 16,2 milionu korun, se nyní pokusí zajistit kolaudaci nelegálních staveb v areálu. Hrubému chce nabídnout funkci poradce zoologické zahrady.

Tu bude vlastnit nově založený subjekt, jehož ředitelem bude Korec.

O táborskou zoo měl kromě Korce zájem také tamější podnikatel Jiří Jeníček.

"Gratuluji panu Korcovi. Podařilo se zachránit zoo a určitě bude v rukou člověka, který zaručí její další rozvoj," uvedl Jeníček na svém facebookovém profilu v úterý, kdy se věřitelský výbor rozhodl, že přijme Korcovu nabídku.

Související