Policie potvrdila, že v úterý odpoledne našla pohřešovanou třináctiletou dívku z Liberce mrtvou. Nestala se obětí trestného činu, zřejmě spáchala sebevraždu.

Přivolaná lékařka na těle dívky nezjistila stopy násilí. Podle všeho si dívka ublížila sama. V jejích osobních věcech byly nalezeny doklady a také dopis na rozloučenou, sdělila krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Matka viděla dceru naposledy v pondělí 13. dubna, když ji kolem 07:30 vysadila před Základní školou Lesní v Liberci, kde děvče chodilo do sedmé třídy.

"Během polední pauzy pak dívka navštívila se spolužačkou její matku v centru města a poté se obě dívky vrátily zpět do školy na odpolední vyučování," popsala pohyb dívky Suchánková.

Vyučování skončilo v 15:30 a o hodinu později měla být dívka na kroužku v Základní umělecké škole v Liberci.

Kolem 16:00 ještě telefonicky hovořila se svou matkou. Když ji ale přijela po skončení kroužku na ZUŠ vyzvednout, dozvěděla se, že dívka vůbec nedorazila.

"Matka se po doptávání po kamarádkách, známých a rodině obrátila v 19:00 na policisty. Po získání fotografie dívky a zjištění důležitých informací se rozeběhla pátrací akce, do které byly zapojeny bezmála dvě desítky policistů, policejní psovod i městská policie," popsala pátrání mluvčí.

Nejprve se policii podařilo lokalizovat dívčin telefon v prostoru nákupního centra Globus. V těchto místech po ní pátralo šest desítek policistů, profesionálních i dobrovolných hasičů.

Související