Absolutním vítězem ankety osobností televizní obrazovky TýTý se stal zpěvák Karel Gott, který dostal největší počet hlasů a rovněž vyhrál i kategorii Zpěvák roku. Pořadem roku je talkshow Všechnopárty, jejíž moderátor Karel Šíp opět obhájil cenu pro nejlepšího baviče. Nejpopulárnějším seriálem se letos stala První republika, kterou vysílala Česká televize.

Do Dvorany slávy vstoupila herečka Iva Janžurová. Oceněné osobnosti si převzaly ceny, tedy vypouklá pozlacená zrcátka, při galavečeru ve vinohradském divadle. Vítězové se v řadě případů shodovali s loňskými.

Gott byl nejvyšší cenou zaskočen. Řekl, že je pro něj velmi zavazující a výzvou a že už nemůže zlenivět. "Kdybych dělal méně a dostal tuto cenu, tak plným právem použiju větu, kterou jste si oblíbili: Tak toto jsem opravdu nečekal. Protože už Gotta nikdy nechci dělat, tak vám normálním hlasem poděkuju," reagoval.

Osobností televizního zpravodajství se stal moderátor Karel Voříšek, který předloni odešel z Novy na konkurenční Primu a moderuje její večerní zprávy. Při převzetí svého dalšího zrcadélka z dílny Kurta Gebauera konstatoval, že kdyby na Primě nebyl, nemohl by si pro něj dnes přijít. Poukázal na to, že na rozdíl od předchozích ročníků se Nova letos soutěže neúčastnila.

Mezi sportovními moderátory dostal počtvrté nejvíce hlasů Vojtěch Bernatský z České televize. Rovněž jako loni lidé ocenili v kategorii publicistika reportéra Josefa Klímu, který na Primě připravuje autorský týdeník Očima Josefa Klímy.

Nejpopulárnějším hercem byl zvolen také jako loni Ivan Trojan, za něhož převzala cenu kolegyně z Dejvického divadla Simona Babčáková. Trojan se nemohl večera zúčastnit kvůli premiéře v divadle, kterou režíruje. Nejoblíbenější herečkou se stala Simona Stašová, za níž převzal cenu Marek Eben, a zpěvačkou roku je Lucie Vondráčková, která je nyní v Kanadě.

Televizní diváci hlasovali v průběhu přímého přenosu galavečera textovými zprávami o objevu roku. Jde o osobnost, která letos zcela nově nebo výrazně zazářila na televizní obrazovce. Vítězem se stal novinář a moderátor Daniel Stach z České televize.

Letošní soutěž však provázely problémy. Na rozdíl od předchozích ročníků se jí neúčastnily pořady ani tváře televize Nova, která avizovala vznik nového "odborně zorganizovaného televizního ocenění". Z desítek stanic, které v Česku vysílají, tak soutěžily prakticky jen Česká televize a Prima. TV Barrandov měla jedinou nominaci.

Vedle neúčasti Novy, která podle médií nebyla spokojena se způsobem diváckého hlasování, zaujaly také snahy internetové televize Stream.cz prosadit do soutěže vlastní pořady včetně populární Kanceláře Blaník. To ale podle organizátorů soutěže pravidla neumožňují.

Rozpory připomněly i dnešní deníky. Podle MF Dnes může být letošní ročník možná i poslední. Trh se změnil a tradiční ceny o něm vypovídají pramálo a míjejí se s moderní realitou, kde se točí pořady přímo pro internet a diváci je sledují na mobilech, napsal list. Za účasti tváří a pořadů ČT a Primy se zakřivené pozlacené zrcátko, které dostávají vítězové, letos nechtěně stane ještě zakřivenější, napsal deník Právo.

Ve 24. ročníku ankety Týdeníku Televize a TV Maxu hlasovali diváci prostřednictvím kuponů, webu a textových zpráv v celkem deseti kategoriích, přičemž v každé byla nominována pětice nejpopulárnějších televizních osobností či pořadů.