Na sjezdovce v Itálii zazvonil v úterý Janu Vylitovi telefon. Na druhé straně byli detektivové: potřebují s ním nutně mluvit, měl by se prý co nejdřív vrátit do Prahy.

Donedávna nejvýše postavený Čech v NATO a svého času "čistič" armády od předražených zakázek už v noci na středu přespal v policejní cele. A velkou část středy strávil odpovídáním na otázky policistů. Vyšetřovatele z útvaru proti organizovanému zločinu zajímá jeho role v obchodech s vyřazenými součástkami za desítky milionů, kvůli nimž předevčírem obvinili čtyři lidi.

Pro pětačtyřicetiletého Vylitu je to v krátké době druhá rána – a zároveň druhá mezinárodní blamáž pro Česko. Vylita, muž se skvělým životopisem, totiž před měsícem přišel za nevyjasněných okolností o bezpečnostní prověrku. Takže se z vrcholných orgánů Severoatlantické aliance musel poroučet. A včera ho eskorta převezla do Hradce Králové k výslechu. "Teď teprve začíná. Předpokládám ale, že pana Vylitu ještě dnes obviní," hlásil v úterý odpoledne jeho advokát Petr Kočí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se