Jedním z nových řadových místopředsedů hnutí ANO se během sobotního sněmu hnutí stala starostka Prahy 10 Radmila Kleslová.

Byla sice zvolena jednoznačně už v prvním kole, její zvolení nicméně přesto vyvolalo ostré reakce. Poslanec Ivan Pilný po něm například prohlásil, že je rád, že nebude součástí nového vedení strany.

Pro Kleslovou je však její výsledek náplastí na duši za nespravedlivé osočování v médiích a důkazem toho, že si jí delegáti váží.

HN: Jak hodnotíte svůj výsledek?

Jsem velmi spokojená, pro mě je to taková náplast na duši.

HN: Náplast na duši za co?

Za takové to osočování v médiích. Já jsem vyhrála volby v Praze 10, byla jsem lídr, dostala jsem hodně preferenčních hlasů a teď tady delegáti řekli, že si váží mojí práce a že tu mediální kampaň, která se proti mně - ani nevím proč - neustále vede, nereflektují.

HN: Jak hodnotíte nové předsednictvo?

Myslím, že je složeno dobře. Jsou tam jak poslanci, tak i politici. Je pestré a může hnutí hodně dát. Když se podíváte na každého jednotlivě, každý je jiný a soustředí se na jinou oblast. To je, myslím, dobře.

HN: Na co by se podle vás mělo nové předsednictvo zaměřit?

Za důležité považuji, abychom zřídili klub komunálních politiků ANO. A to jak s ohledem na komunální volby, tak proto, abychom mohli poskytovat podporu nově zvoleným politikům a mohli se snáze vyjadřovat k novým zákonům a řešit globálně, co pálí všechny komunální politiky. Chtěla bych se také zabývat legislativou hnutí.

HN: Byla jste sice zvolena jednoznačně už v prvním kole, přesto vaše zvolení vyvolalo některé ostré reakce. Například poslanec Ivan Pilný, který prohrál, už prohlásil, že je rád, že nebude součástí tohoto vedení strany. Tím mínil především vás, ostatně nepřímo vás coby bývalou rozvědčici kritizoval i v kandidátském projevu. Jak tohle vnímáte?

Mně je to moc líto, zvlášť u pana poslance Pilného, protože vím, že to je velmi chytrý a bystrý člověk. Navíc když pracoval s někým, kdo v těchto službách pracoval, jako byl jeho nadřízený, ředitel Microsoftu před ním, tak si myslím, že by měl vědět, že já jsem ve své pozici nikdy nemohla nikoho udávat. Já jsem chtěla do zahraničí, dělat něco pro náš stát, protože jsem velký srdcař. Za 25 let za to takto platit, to je, myslím, pro mě nepřiměřená daň. A to, že to zmiňuje tak inteligentní člověk, jako je pan Pilný, navíc s jeho zkušenostmi s lidmi z těchto služeb, je mi opravdu líto.

HN: Nebojíte se, že vaše zvolení místopředsedkyní bude pro hnutí ANO zátěž?

Ne, nikdy bych si netroufla kandidovat na místopředsedkyni, kdybych předtím nekandidovala ve 110tisícové městské části a neřekla si tam o názor lidí. Já jsem volby vyhrála, získala jsem hodně preferenčních hlasů a v okrsku, kde bydlím, jsem získala téměř 30 procent hlasů. To je, myslím, dostatečný důkaz toho, že si mě lidé váží.

HN: Budete se i po svém zvolení vyhýbat novinářům jako doposud?

Já jsem se už se spoustou redaktorů sešla. Myslím, že většina z nich jsou skutečně profesionálové, a když se se mnou poznají, říkají, že jsou příjemně překvapeni.

Já jsem velmi emotivní, moc si toho vážím a myslím, že moje zvolení je i takový vzkaz médiím, která jsou vůči mně hodně nespravedlivá.

HN: V médiích se objevily také zprávy o tom, že máte napjaté vztahy s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou. Znamená to, že se teď po vašem zvolení může Krnáčová bát o křeslo?

Jestli jste se dívala, my tady sedíme vedle sebe a velmi si rozumíme. Napjaté vztahy jsme nikdy neměly, troufnu si říct, že jsme až kamarádky. Mně se moc líbil její projev. Já ji podporuji a jsem přesvědčena, že ona podporuje i mě.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se