Šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář (47) se v sobotu v Osvětimanech na Zlínsku oženil s moderátorkou České televize Alexandrou Noskovou (31). Svatební obřad měli novomanželé v místním kostele a za svědka jim šel prezident Miloš Zeman. Mynář v Osvětimanech podniká a působí tam i jako zastupitel.

Příjezd svatebčanů před kostelem sledovaly desítky lidí. Největší část svatebních hostů včetně Zemana přijela společně autobusem. Na uvítanou dostali skleničku slivovice. Zdravotní nezávadnost alkoholu předem zkontrolovala prezidentova ochranka. Slivovici ochutnal i Zeman, který se při chůzi do schodů vedoucích ke kostelu opíral o hůl. Nevěstu Noskovou až po chvíli přivezla černá luxusní limuzína. Nosková na sobě měla dlouhé světlé šaty a v ruce držela kytici tulipánů.

"Tak první by měli jít (do kostela) svatebčané, ne? A kde máš Alex?" zeptal se svého kancléře Zeman krátce předtím, než se mezi prvními vydal ke kostelu. Mynář po obřadu přiznal, že před příjezdem nevěsty se svým svědkem a nadřízeným v jedné osobě šprýmovali. "Pan prezident říkal, že tady (na nevěstu) chvíli počkáme. Jídla a pití máme když tak dost a důvod se vždy najde," řekl.

Obřad v barokním kostele se kancléři líbil. "Jeho atmosféra na mě trošku dolehla. Lhal bych, kdybych řekl, že to bylo normální a že jsem byl lhostejný," podotkl. Mynář už má představu, jak by jejich manželství mělo fungovat. "Dá se předpokládat, že ze zpráv budu poslouchat Alexandru asi já, to znamená v období televizních novin. Doufám, že mimo to bude poslouchat ona mě," řekl s úsměvem.

Jedna z místních obyvatelek novomanželům před kostelem darovala pletené bačkory pro mimino. "Dostali jsme pletené tenisky, tak asi pro fotbalistu," míní Mynář.

Do kostela mohli na obřad se svatebčany pouze místní. Dorazilo jich několik desítek. Novináři vesměs postávali před kostelem a příjezdovou cestu lemovaly hloučky několika desítek lidí. Místní ženy se přišly podívat hlavně na nevěstu. "Nevěsta je vždycky největší tahák z celé svatby. Byly jsme zvědavé i na prezidenta. Je to pokaždé vzácnost, když se objeví," uvedla přihlížející žena, podle které Osvětimany podobnou veselku nepamatují. "Ani žádný prezident tady zatím nebyl," podotkla.

Poté, co svatebčané zaplnili kostel, tak organizátoři rozdávali lidem stojícím venku slivovici na zahřátí. Přihlížející důchodkyně novinářům řekly, že kancléře ještě neviděly modlit se v místním kostele. "On má spíš na starost fotbalisty," prohodila jedna z nich.

O vztahu mezi Mynářem a Noskovou média poprvé referovala v listopadu 2013. V českých novinách se tehdy objevily fotografie hradního kancléře, který se v té době rozváděl, ve společnosti redaktorky veřejnoprávní televize na pláži v Dubaji. Jejich dosud utajovaný vztah se krátce nato stal tématem společenských rubrik. Nosková kvůli poměru s blízkým spolupracovníkem hlavy státu musela opustit moderování zpráv. V televizi sice zůstala, avšak má rizikové těhotenství a již delší dobu nepracuje.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist