Firma eMoneyServices (EMS) bude jako vlastník majetkových práv k projektu Opencard zatím dál zajišťovat servis karet. Po prvním jednání na magistrátu to řekli primátorka Adriana Krnáčová a mluvčí EMS Martin Opatrný. Další jednání nad konkrétními návrhy se uskuteční v lednu. Podle primátorky jsou možné různé varianty řešení. Kdy bude o budoucnosti problematického projektu rozhodnuto, neuvedla. Do Vánoc, jak primátorka původně slibovala, to ale podle ní nebude.

"Zástupci EMS nastínili některé možnosti, ale nic konkrétního tam nepadlo, domluvili jsme se, že 8.1. se potkáme a oni nám představí nějaký svůj byznysplán, jak tu kartu provozovat, aby nebyla ztrátová a na základě toho se rozhodneme, jak budeme pokračovat," uvedla Krnáčová.

Podle primátorky dvě původně plánovaná setkání s EMS nevyšla, do konce roku proto Praha žádné řešení ohledně Opencard sdělit nehodlá. Krnáčová tvrdí, že i přes končící smlouvu mezi EMS a dopravním podnikem cestujícím žádné potíže nehrozí. Ani údajný nedostatek licencí prý není problém. Primátorka zároveň na dotaz novinářů opět nevyloučila možnost dočasného přechodu na papírové kupony.

Zástupci Prahy a EMS se oficiálně sešli poprvé od doby, kdy nová pražská rada zrušila plánovanou arbitráž s EMS. Soud kvůli dluhům Prahy vůči firmě ale podle Opatrného i Krnáčové dál trvá. Další líčení je naplánováno na únor.

Kartu Opencard si dosud vyzvedlo asi 1,2 milionu cestujících. Projekt, který vyšel zhruba na 1,35 miliardy Kč, je spojen s řadou problematických smluv, město se s nimi dlouho neúspěšně vyrovnává. Údajné dluhy Prahy vůči EMS řeší soud. Na konci roku navíc vyprší smlouva s dopravním podnikem, což podle EMS může ohrozit provoz Opencard.