Železnice, která má propojit pražské centrum s letištěm, se nelíbí Praze 7. Radním sedmé městské části vadí, že by měla vést přes Stromovku. Propojení letiště s centrem - Masarykovým nádražím - má nová koalice ANO, Trojkoalice a ČSSD ve své koaliční smlouvě. Na tom, kudy povede se ale zatím neshodla. Plánují tak zatím jen trasu z Veleslavína.

"Jsme k tomu velmi opatrní, protože ve Stromovce je to vedeno určitým způsobem a pokud by se trať rozšiřovala, tak by přibyla nová kolej, protihlukové stěny a další věci, a k tomu jsme velmi kritičtí," řekl HN starosta sedmé městské části Jan Čižinský, který v Praze 7 kandidoval za Praha 7 sobě, na pražském magistrátu je ale zároveň zastupitelem za Trojkoalici.

Ale nejde jen o Stromovku. "Trať prochází celým územím Bubny - Zátory, které by v budoucny mělo být novou čtvrtí se stejným počtem obyvatel jako stávající Praha 7. Tato čtvrť by byla přetnutá železnicí, železobetonovými zdmi, takže by to byla mentální i fyzická bariéra," dodává radní Prahy 7 pro územní plán Kateřina Vídenská (Praha 7 sobě). Zároveň dodává, že radnice Prahy 7 se samotným projektem problém nemá a kolejová doprava je "nejekologičtější a nejefektivnější", ale je potřeba zohlednit další věci.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.