Železnice, která má propojit pražské centrum s letištěm, se nelíbí Praze 7. Radním sedmé městské části vadí, že by měla vést přes Stromovku. Propojení letiště s centrem - Masarykovým nádražím - má nová koalice ANO, Trojkoalice a ČSSD ve své koaliční smlouvě. Na tom, kudy povede se ale zatím neshodla. Plánují tak zatím jen trasu z Veleslavína.

"Jsme k tomu velmi opatrní, protože ve Stromovce je to vedeno určitým způsobem a pokud by se trať rozšiřovala, tak by přibyla nová kolej, protihlukové stěny a další věci, a k tomu jsme velmi kritičtí," řekl HN starosta sedmé městské části Jan Čižinský, který v Praze 7 kandidoval za Praha 7 sobě, na pražském magistrátu je ale zároveň zastupitelem za Trojkoalici.

Ale nejde jen o Stromovku. "Trať prochází celým územím Bubny - Zátory, které by v budoucny mělo být novou čtvrtí se stejným počtem obyvatel jako stávající Praha 7. Tato čtvrť by byla přetnutá železnicí, železobetonovými zdmi, takže by to byla mentální i fyzická bariéra," dodává radní Prahy 7 pro územní plán Kateřina Vídenská (Praha 7 sobě). Zároveň dodává, že radnice Prahy 7 se samotným projektem problém nemá a kolejová doprava je "nejekologičtější a nejefektivnější", ale je potřeba zohlednit další věci.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se