Aplikace TV4you, která nabízí možnost sledovat televizní vysílání v mobilech či tabletech, má podle právníků podivné všeobecné podmínky. Píše se v nich, že uživatel odškodní provozovatele TV4you za jakékoliv ztráty a nahradí mu veškeré náklady, které mu vzniknou například kvůli žalobám, které na společnost někdo podá. Nikde se ale nepíše, že škody musí způsobit přímo uživatel.

Podmínky tak říkají, že uživatel má hradit škody, i když za nic nemůže. "Pokud je užívání aplikace protiprávní nebo ho někdo za protiprávní označí a bude uplatňovat své nároky na TV4you, měl by náklady vzniklé TV4you hradit právě uživatel," interpretuje podmínky advokát Aleš Rozehnal z AK Rozehnal & Partneři. 

A za protiprávní už označila užívání aplikace například televize Nova či Prima. Ta dokonce podala žalobu a soud začátkem listopadu vydal předběžné opatření, že stanice Primy musí z nabídky aplikace zmizet. Společnost Google teď navíc stáhla aplikaci ze svého internetového obchodu Google Play, právě kvůli sporům TV4you s televizemi.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se