Novým starostou Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi se stal bývalý ministr obrany Vlastimil Picek (57) z hnutí Podpora občanů. Na pozice místostarostů byli na čtvrtečním ustavujícím jednání zastupitelstva zvoleni Hynek Homolka (Naše dvojměstí), Petr Kváča (Naše dvojměstí) a Jiří Vojta (Podpora občanů).

Novou koalici sedmnáctitisícového města bude tvořit vítězný spolek Naše dvojměstí s hnutím Podpora občanů a hnutím PRO sport a zdraví. "Chtěli bychom mít otevřenou a transparentní radnici, chtěli bychom více informovat občany o tom, co se tady děje, co se bude připravovat, jaký bude rozvoj města," řekl ČTK Picek. V rámci volebního období chce také zřídit dům pro seniory a jednat o problémech spojených s těžbou písku ve Staré Boleslavi. "Jsou tam některé věci, které jdou proti zájmům občanům, a na to bychom se chtěli podívat," doplnil Picek.

V říjnových komunálních volbách zvítězilo uskupení Naše dvojměstí, které získalo šest z jedenadvaceti zastupitelských křesel. Druhá skončila Podpora občanů s pěti zastupiteli, třetí ODS se třemi zastupiteli. Dva mandáty získaly ČSSD a TOP 09, po jednom pak hnutí Pro sport a zdraví, Nezávislí 2014 a KSČM.

Do zastupitelstva se za Pickovo hnutí dostal také například skifař a olympijský vítěz Ondřej Synek. V opozici sedí  třeba poslanci Stanislav Huml (ČSSD) či Nina Nováková (TOP 09).

Koalici v uplynulém volebním období tvořila v dvojměstí Brandýs nad Labem-Stará Boleslav ODS v čele se starostou Ondřejem Přenosilem a TOP 09.