Ačkoliv byla až na osmém místě kandidátky ANO, voliči herečku Veroniku Žilkovou vykřížkovali. Usedne tak v zastupitelstvu městské části Praha-Suchdol.

Přitom manželka ministra obrany, která ANO v Suchdole před několika měsíci zakládala, na úřad vůbec nechtěla. "Budu ráda, že se do zastupitelstva dostanou lidé, které jsem vybrala. Já nemám potřebu sedět na úřadě. Realizaci programu nechám na jiných," vysvětlovala Žilková před měsícem, proč se při sestavování kandidátky napsala až na osmé, tedy nevolitelné místo.

Rozhodně to ale neznamená, že se teď funkce zastupitelky vzdá. "V žádném případě, protože takto rozhodli voliči. Je to pro mě obrovská čest. Mně už se stalo v roce 1991, že mě lidé takto vykřížkovali," vzpomíná.

Podle Žilkové si ji lidé vybrali proto, že ji berou jako občana, který v Suchdole bydlí už 42 let. "V městské části začíná kampaň už na základní škole. Když se o vás ví, že někoho pustíte ve frontě na oběd nebo že mu pomůžete, když mu nejede auto, tak vás lidi berou jinak. Mě tu berou jako občana, a že jsem někde v televizi, to opravdu nikdo nevnímá. Mě tady potkávají v teplákách, se psem, s dětmi," říká.

Vítězem voleb se v Suchdole stalo hnutí SOS, které získalo 11 zastupitelů. ANO má dva. Podle Žilkové není důležité, jestli tu Babišovo hnutí bude v koalici, nebo v opozici, protože všichni by mezi sebou měli komunikovat jako sousedé. Všem stranám a hnutím v Suchdole by ale doporučila, aby tu s ANO udržovaly dobré vztahy. "Je v zájmu ostatních stran, které uspěly, aby s námi vycházely, protože peníze půjdou z magistrátu. A tam budou sedět dámy z ANO," říká nová zastupitelka s úsměvem.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se