Ačkoliv byla až na osmém místě kandidátky ANO, voliči herečku Veroniku Žilkovou vykřížkovali. Usedne tak v zastupitelstvu městské části Praha-Suchdol.

Přitom manželka ministra obrany, která ANO v Suchdole před několika měsíci zakládala, na úřad vůbec nechtěla. "Budu ráda, že se do zastupitelstva dostanou lidé, které jsem vybrala. Já nemám potřebu sedět na úřadě. Realizaci programu nechám na jiných," vysvětlovala Žilková před měsícem, proč se při sestavování kandidátky napsala až na osmé, tedy nevolitelné místo.

Rozhodně to ale neznamená, že se teď funkce zastupitelky vzdá. "V žádném případě, protože takto rozhodli voliči. Je to pro mě obrovská čest. Mně už se stalo v roce 1991, že mě lidé takto vykřížkovali," vzpomíná.

Podle Žilkové si ji lidé vybrali proto, že ji berou jako občana, který v Suchdole bydlí už 42 let. "V městské části začíná kampaň už na základní škole. Když se o vás ví, že někoho pustíte ve frontě na oběd nebo že mu pomůžete, když mu nejede auto, tak vás lidi berou jinak. Mě tu berou jako občana, a že jsem někde v televizi, to opravdu nikdo nevnímá. Mě tady potkávají v teplákách, se psem, s dětmi," říká.

Vítězem voleb se v Suchdole stalo hnutí SOS, které získalo 11 zastupitelů. ANO má dva. Podle Žilkové není důležité, jestli tu Babišovo hnutí bude v koalici, nebo v opozici, protože všichni by mezi sebou měli komunikovat jako sousedé. Všem stranám a hnutím v Suchdole by ale doporučila, aby tu s ANO udržovaly dobré vztahy. "Je v zájmu ostatních stran, které uspěly, aby s námi vycházely, protože peníze půjdou z magistrátu. A tam budou sedět dámy z ANO," říká nová zastupitelka s úsměvem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.