Matěj Hollan se proslavil jako občanský aktivista bojující proti politikům. Teď se politikem sám stane. Jeho hnutí Žít Brno s podporou Pirátů oslavuje v komunálních volbách nečekaný úspěch a Hollana to vynese až na brněnský magistrát. Jeho uskupení skončilo v Brně celkově třetí s téměř dvanácti procenty hlasů. V městské části Brno-střed je dokonce s více než 17 procenty první.

Čekali jste, že budete tak úspěšní?

Předpokládali jsme, že budeme mít něco kolem pěti procent. Jsme strašně rádi, že se podařilo získat mnohem víc. Je to ukázka toho, že když lidé opravdu hodně chtějí, tak může uspět i občanská kandidátka s minimálním rozpočtem.

Co za tím podle vás stojí?

Lidé uvěřili, že naše nabídka, program a kandidátka jsou skutečné. Pochopili, že volby nejsou hra na získávání hlasů pro lidi, kteří by pak na magistrátu nic nedělali, ale že tam naopak mohou být lidé, kteří se už dnes v občanském sektoru těmi důležitými tématy zabývají od rána do večera.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.