V úterý v šest hodin ráno vypukla další akce speciálního policejního útvaru Kobra. Zásah s krycím názvem River byl zaměřen na obchod s nezdaněnými tabákovými výrobky a alkoholem.

V souvislosti s tímto zásahem bylo podle informací HN zadrženo 13 osob, kterým hrozí obvinění, mimo jiné z krácení státu na daních. Zásah se odehrával na několika místech po celé České republice.

Podle mluvčí Generálního finančního ředitelství Jitky Ježkové se škoda pohybuje ve stovkách milionů korun.

Útvar se zaměřil mimo jiné na svitavský sklad společnosti Qanto CZ. Majitelem je Stanislav Vodička, který kandiduje za hnutí ANO v komunálních volbách.

"Od dnešního rána zasahuje protikorupční policie, finanční správa a celní správa na celém území republiky. Provádíme úkony trestního řízení v souvislosti s obchodem s tabákovými výrobky," uvedl v úterý dopoledne mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Skupina pro boj proti velkým daňovým únikům, takzvaná Kobra, funguje od poloviny června. Tvoří ji policisté, celníci a specialisté finanční správy, kteří dříve pracovali samostatně a nyní si mohou vyměňovat informace.

V létě oznámili první úspěchy týmu, odkrytí daňových úniků při fiktivních obchodech s nanodisky za 269 milionů, v oblasti reklamy za 289 milionů a s pohonnými hmotami za 650 milionů korun.

Zatím při posledním zásahu na začátku září Kobra odkryla ve Zlínském kraji daňový únik při obchodování s toaletním papírem a papírovými ubrousky i utěrkami se škodou nejméně 25 milionů korun. 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist