Novinář a bývalý ministr vnitra Radek John se stal šéfredaktorem internetové verze odborného časopisu Security magazín. V pondělí to oznámila společnost Security Media, která je provozovatelem serveru magazinsecurity.cz a vydavatelem tištěného dvouměsíčníku.

John se na novém působišti vrací k práci na tématech, kterým se ve svém profesním životě věnoval jako novinář i jako politik. "Vždycky jsem se zabýval tím, co nás ohrožuje, a to ať už jako občany nebo jako lidské společenství," uvedl John. Dodal, že Security magazín považuje za ideální platformu pro to, aby v těchto aktivitách mohl pokračovat.

Placený časopis Security magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Na tuzemském trhu tištěných médií působí dvacet let. Kromě personálního posílení redakce v pondělí časopis představil novou podobu on-line verze, která se chce zaměřit na bezpečnost ve všech aspektech.

Radek John je bývalý reportér časopisu Mladý svět, byl redaktor a později šéfredaktor televizního pořadu Na vlastní oči a dalších publicistických pořadů televize Nova. Od roku 2009 do února 2013 byl předsedou politické strany Věci veřejné. Od července 2010 do dubna 2011 působil ve funkci ministra vnitra a místopředsedy vlády a v květnu 2011 pak ve funkci místopředsedy vlády a předsedy Vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí.