Policie v pátek obvinila ze znásilnění a vraždy devítileté dívky z Klášterce nad Ohří pětadvacetiletého muže. Zároveň podala návrh na jeho vzetí do vazby, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Policie zároveň potvrdila, že obviněný muž má vazby na rodinu zavražděného dítěte. Obviněnému hrozí až 20 let vězení, případně výjimečný trest, vyplývá z právní kvalifikace případu.

"Kriminalisté zjistili, že muž měl děvče nejprve oslovit a potom vylákat na odlehlé místo nedaleko obce Ciboušov. Tam byla poškozená později nalezena bez známek života," řekla Bartošová. Podrobnosti nechce policie s ohledem na rodinu a věk dítěte zveřejnit.

O vazbě bude rozhodovat ústecký okresní soud. "Návrh jsme zatím neobdrželi. Je avizováno, že by měl dorazit kolem 15 hodin. Předpokládám, že soud rozhodne ještě dnes," řekl mluvčí ústeckého soudu Jan Tichý.

Devítiletá dívka se ztratila v úterý cestou ze školy krátce po poledni. Už pozdě večer po ní začaly pátrat desítky kriminalistů i dobrovolníků. Tělo dívenky bylo objeveno ve středu odpoledne u Ciboušova, asi kilometr od místa, kde bydlela s babičkou.

Podezřelého muže zadrželi kriminalisté ve čtvrtek večer na Chomutovsku a převezli ho k výslechu do Ústí nad Labem.