Policie zadržela muže, kterého podezřívá z vraždy devítileté dívky z Klášterce nad Ohří na Chomutovsku. Potvrdila to ve čtvrtek večer krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Kriminalisté muže vyslýchají a provádějí další úkony. Obviněn zatím nebyl. Muž údajně patří do blízkého okolí rodiny.

"Mohu potvrdit, že jsme zadrželi osobu, která je důvodně podezřelá z tohoto zvlášť závažného zločinu. Více informací s ohledem na probíhající úkony v tuto chvíli poskytovat nebudeme," řekla Bartošová.

Dívka zmizela v úterý krátce po poledni cestou ze školy. Pátraly po ní stovky policistů, hasičů i dobrovolníků. Její tělo našli kriminalisté ve středu odpoledne v lese u Ciboušova, asi jen kilometr od dívčina bydliště. Soudní pitva ve čtvrtek potvrdila, že zemřela násilnou smrtí.

"Pro celé město je to velmi dobrá zpráva. Určitě přispěje ke zklidnění situace a zlepšení napjaté atmosféry," reagovala na informaci o zadržení podezřelého starostka Klášterce Kateřina Mazánková (Strana Zdraví Sportu Prosperity).

Vyhlášená zvýšená bezpečnostní opatření ze strany městské policie budou podle ní aspoň v pátek fungovat. "Sejdeme se s řediteli škol, kde situaci rozebereme a povíme si, co dál. Například jaké prodloužení doby přítomnosti strážníků v okolí škol by jim vyhovovalo," uvedla starostka s tím, že městští i státní policisté hlídkovali například na nebezpečných přechodech u škol už před touto tragédií.

Starostka ve čtvrtek svolala schůzku se zástupci městské i státní policie a vedení školy. Dohodli se, že strážníci a policisté budou vykonávat zvýšený dohled v okolí škol. Ředitelé vyzvou rodiče, aby, pokud mohou, cestou do školy děti doprovázeli. "Děti již byly poučeny, aby se pohybovaly ve skupinkách," řekla Mazánková. O změně kamerového systému město podle ní zatím neuvažuje.

Plánovaný zvýšený dohled strážníků a policistů v okolí škol měl napomoci zvýšení bezpečnosti a zároveň měl zklidnit rozjitřenou atmosféru ve městě. "Přijímáme taková opatření, aby se rodiče nemuseli bát o děti," uvedla během dne policejní mluvčí Bartošová.

Kriminalisté na případu intenzivně pracovali celý den. "Pokračují výslechy lidí z okolí oběti i dalších svědků z řad spolužáků a zaměstnanců školy," popisovala odpoledne jejich činnost Bartošová. Policisté podle ní zajišťovali důkazní materiál, vyslýchali osoby a prověřovali poznatky, které by mohly vést ke zjištění pachatele.

Matka zavražděné dívky odmítala spekulace, že za vraždou mohl být někdo z rodiny. "To naprosto vylučuji. Udělal to někdo úplně cizí," řekla ve čtvrtek dopoledne.