Řada českých vědeckých center bude mít podle ministerstva školství problém získat peníze na svůj provoz, a proto budou požadovat značné státní dotace. Aby ministerstvo zjistilo, jakou částku budou centra potřebovat, jmenovalo speciální zmocněnkyni, kterou se stala Eva Kislingerová z pražské Vysoké školy ekonomické.

Kislingerová je zároveň dvojkou na kandidátce hnutí ANO v komunálních volbách v Praze. Jejím hlavním úkolem bude postupně projet 48 největších českých vědeckých center a upozorňovat na ty, která by mohla mít s penězi problém. Se svým čtyřčlenným týmem začala kontroly minulé úterý v Biotechnologickém a biomedicínském centru Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci (BIOCEV).

Všechna centra byla vybudována z dotací operačního programu Věda a výzkum pro inovace (VaVpI). Šestnáct z nich je už dokončeno, dalších 32 se teprve staví. Všechna ale musejí být hotová do konce příštího roku. Od jejich dokončení běží pětiletá lhůta, po kterou se Česká republika u Evropské unie zavázala k tomu, že centra budou fungovat k tomu, k čemu byla určena. Pokud to nesplní nebo se ani nestihnou dostavět, budou muset dotace vrátit. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.