Zatímco ještě v březnu sledovalo Události na kanálech ČT v průměru 927 tisíc diváků a Zprávy na Primě 778 tisíc lidí, tak poté, co Česká televize v dubnu změnila podobu své relace, ji začala komerční stanice v počtu diváků porážet.

V květnu ČT vedla už jen o 29 tisíc diváků. Zlom přišel v červnu, kdy si Zprávy Primy zapínalo průměrně 613 tisíc lidí, zatímco na Události se jich dívalo 591 tisíc. A stejně tak Prima zvítězila i v červenci. Mít větší sledovanost než Česká televize se jí přitom dařilo naposledy v roce 2012.

"Výsledky ukazují, že styl zpravodajství, který divákům nabízíme, si i přes vysokou konkurenci nachází své místo," řekla serveru IHNED.cz šéfka zpravodajství Primy Jitka Obzinová.

V srpnu se však České televizi opět dařilo. Ze statistik vyplývá, že zatímco Události si pustilo průměrně 746 tisíc lidí, Zprávy na Primě 687 tisíc. Události v srpnu dosahují podílu na sledovanosti 28 procent, Zprávy Primy 27 procent.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.