Ministerstvo pro místní rozvoj je dnes ze všeho nejvíc "ministerstvem eurodotací".

Aktuálně drží ochrannou ruku nad 22 miliardami eur z evropských fondů, na které může Česká republika dosáhnout v letech 2014 až 2020.

A rovněž je to jedno z nejkritizovanějších ministerstev, protože v čerpání evropských peněz bylo Česko minulý rok nejhorší ze všech zemí EU.

Věra Jourová (ANO) slibovala, že to změní. A také, že celý systém důkladně pročistí.

"Peníze jdou na nesmyslné věci – zejména v případech, kdy se šijí projekty na míru dotacím, nikoli potřebám obcí či veřejnosti," popsala situaci Jourová.

Financování už rozjetých projektů zastavit nemohla, hlavní úkol tedy zněl - zajistit, aby Česká republika kvůli skluzům v čerpání vracela z minulého programovacího období méně než odhadovaných 60 miliard korun.

Například díky rozfázování některých velkých projektů a jejich přesunutí do nového programovacího období.

"Pokud uvidíme, že se velké projekty nedaří dotáhnout, budeme jednat o jejich rozdělení na více fází. Po diskusi s Evropskou komisí bychom v nich potom pokračovali v dalším programovacím období," vysvětlila Jourová v březnu týdeníku Euro.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.