Omezit provoz elektrických vozíků Segway v centru Prahy, zákaz hazardu nebo omezení pouličního umění, tzv. buskingu. To jsou některé cíle nově vzniklé koalice na Praze 1, kterou tvoří Strana zelených (SZ) a občanský spolek Pro jedničku.

Obě strany se domluvily na společné kandidátce pro podzimní komunální volby. Novinářům to v pondělí řekli zástupci koalice, bývalá místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová (Pro jedničku) a Filip Pospíšil (SZ).

"Koalice vznikla přirozeně a logicky. Již po celé volební období jsme na mnoha tématech spolupracovali a společně hlasovali," řekl Pospíšil, který je lídrem kandidátky.

Na druhém místě je pak právě Klasnová. Kandidátku tvoří pouze zástupci SZ a spolku Pro jedničku. Cílem koalice je podle jejích zástupců zlepšení života na Praze 1, která se dlouhodobě vylidňuje.

"Chceme zavést například přísné kontroly hluku a sankce za jejich porušování, omezení průvodů opilců, takzvaných pub crawl, nebo plošný zákaz hazardu," vyjmenovala Klasnová. Ta byla v minulých letech členkou Věcí veřejných, za které byla i poslankyní.

Koalice se rovněž chce zasadit za omezení provozu segwayů v ulicích centra a zákaz pouličního umění na více místech než dosud.

"O tom budeme jednat s ministerstvem. Stejně jako v případě buskingu, který povoluje magistrát. Jde o to, aby se Praha 1 snažila s ministerstvem nebo magistrátem komunikovat. Nyní mezi městem a radnicí vládne antagonismus, přestože oba úřady vedou zástupci TOP 09," řekla Klasnová.

Zaměřit se chce rovněž na hospodaření městské části, nakládání s obecním majetkem nebo způsob jeho prodeje.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist