Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) v úterý odvolala svého náměstka pro vězeňství a trestní politiku Pavla Šterna (nominovaného ČSSD).

Podle Válkové je důvodem Šternovo chování ve věci tendru na elektronické náramky pro domácí vězně. Řekla to novinářům po setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). Štern podal kvůli postupu Válkové ohledně tendru trestní oznámení.

Válková v úterním rozhovoru pro Českou televizi (ČT) uvedla, že si další spolupráci se Šternem nedokáže představit. Jeho případné odvolání chtěla ale nejdřív konzultovat s poslanci za ANO.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se