Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) v úterý odvolala svého náměstka pro vězeňství a trestní politiku Pavla Šterna (nominovaného ČSSD).
Podle Válkové je důvodem Šternovo chování ve věci tendru na elektronické náramky pro domácí vězně. Řekla to novinářům po setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). Štern podal kvůli postupu Válkové ohledně tendru trestní oznámení.
Válková v úterním rozhovoru pro Českou televizi (ČT) uvedla, že si další spolupráci se Šternem nedokáže představit. Jeho případné odvolání chtěla ale nejdřív konzultovat s poslanci za ANO.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







