Slovní obrat "jeho akcie stouply" ve smyslu "udělal něco dobře" už dávno nepoužívají jen ekonomové. Stejně jako akcie i člověk má hodnotu. A ta kolísá - podle momentální nálady "trhu", nečekaných událostí, osobního úspěchu či selhání.

Redakce IHNED.cz zmapovala vývoj "cen akcií" některých obviněných v kauze, která začala 12. června policejním zátahem, jenž nemá v moderních dějinách Česka obdoby. Kriminalisté zatýkali politiky, šéfy z vojenské zpravodajské služby, prohledávali domy a firmy lobbistů.

Kvůli zásahu podal 17. června premiér Petr Nečas demisi a skončil v čele ODS. Strana o dva dny později přišla s nápadem, aby se premiérkou stala Miroslava Němcová. To však prezident Miloš Zeman odmítl a jmenoval svůj kabinet. Řídil zemi až do předčasných voleb, které nevyhrála ani tak ČSSD, jako spíše ANO Andreje Babiše.

Žalobci museli rychle dokázat, že obvinění, kvůli kterému padla vláda, má solidní základy.

Zda se jim to podařilo, ukazuje mimo jiné následující graf: Zlomové okamžiky, které zažívala pětice nejvýraznějších aktérů kauzy Nagyová během uplynulého roku.

 

Váš prohlížeč je bohužel zastaralý a nepodporuje interaktivní vizualizace. Doporučujeme jej aktualizovat, stáhnout jiný nebo použít Google Chrome Frame – na to nepotřebujete souhlas IT oddělení :-)

 

Ve výčtu chybí někdejší šéf Vojenského zpravodajství Ondřej Páleník a zpravodajec Jan Pohůnek, oba jsou teď podle Aktuálně.cz bez práce, čekají na soud.

Bývalý poslanec Marek Šnajdr podniká, jeho exkolega Petr Tluchoř pracuje pro soukromou firmu v oblasti rozvoje lidských zdrojů. Jim ani třetímu politikovi Ivanu Fuksovi zřejmě žádné stíhání nehrozí.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se