Na papíře měla firma OB Product provozovnu ve vesnici Neubuz na Zlínsku a roční tržby kolem šesti miliard z obchodů s benzinem a naftou. Dnes nevlastní vůbec nic a na daních dluží státu 2,35 miliardy korun.

HN získaly důvěrný seznam největších dlužníků DPH – firem, které měly státu zaplatit víc než 100 milionů. Šance, že to ještě udělají, je přitom mizivá: jsou to většinou firmy vyšetřované policií, s účty v minusu a s cizinci z východní Evropy v roli nových jednatelů. Vymáhat není co a ani od koho. „Je to tak čtyři pět let, co do firmy přišla policie a celní správa. Od té doby se tam nic neděje,“ řekla starostka Neubuzi Lenka Zábojníková.

Přehled hlavních daňových dlužníků vychází z nedávné prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), podle něhož celkové nedoplatky během posledních let vzrostly skoro o třetinu – téměř na 135 miliard. A přesně 77 firem dluží jen na DPH každá přes 100 milionů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.