Po zmrazených miliardách přicházejí v případu Metropolitního spořitelního družstva na řadu pozemky. Státní zastupitelství začalo zaplombovávat nemovitosti, které podle policie sloužily k vytunelování záložny.

Pro oživení: detektivové do kauzy vstoupili loni, když se ukázalo, že spořitelní družstvo rozdalo miliardové úvěry firmám-schránkám napsaným na bílé koně. Od nich pak peníze odtékaly na účty v Hongkongu.

Vrchní státní zastupitelství nechalo záložně zablokovat 2,5 miliardy. A nejnověji koncem dubna také devět pozemků, oficiálně jako výnos z trestné činnosti. Jde o pozemky, které podle policejních podezření posloužily pro skryté vyvádění peněz. Bílý kůň požádal o stamilionový úvěr, jako zástavu nabídl pozemek, který ale měl ve skutečnosti jen zlomek hodnoty vykázané na papíře.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.