V Táborské ulici v Říčanech u Prahy stojí nenápadná jednopatrová vila, která propojuje až neobvykle mnoho velkých českých kriminálních kauz najednou.

Trvalé bydliště si tady nahlásil mladík, kterého tam nelze dohledat. Vlastní přitom zadluženou firmu z kauzy podezřelých stamilionových půjček padlého Metropolitního spořitelního družstva (MSD) a jeho jméno figurovalo i ve firmě, kterou policie obvinila v korupční kauze Rath.

Další stopa pro číslo popisné 1148: sídlí zde stavební firma CGM Czech, kterou v minulosti pod názvem Stavby vlastnil Filip Bušina, poradce a investiční náměstek středočeského exhejtmana Davida Ratha. Bušina je dnes obžalován ze stamilionových daňových podvodů, Rath z korupce.

Firma Stavby alias CGM Czech je dlouhodobě velmi úspěšná při získávání veřejných zakázek a o některé z nich se zajímá policie. Třeba o tu z roku 2008 na opravu hráze orlické přehrady, kde mají detektivové podezření, že se na jejím ovlivnění podílel i Roman Janoušek.

A do třetice: dům vlastní přes prostředníka společnost podnikatele Pavla Kopačky, který v minulosti vlastnil firmu Crowsnest, již policie podezírá z podílu na machinacích v zakázce na SMS jízdenky pražského dopravního podniku.

Shrnuto: až příliš mnoho podezření na jeden dům. Podle obchodního rejstříku si zde nechalo zapsat své sídlo dalších deset firem.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se