Právníky Metrostavu, jedničky českého stavebního byznysu, čeká zřejmě mnohem těžší zápas s policií a státními zástupci, než se zdálo minulý týden po obvinění firmy z korupce v kauze Rath. 

Metrostavu totiž kromě údajného uplácení při středočeských nemocničních zakázkách hrozí podle nového zákona o trestání firem ještě další stíhání. Tentokrát jde o podezřelou soutěž na opravu sedmnácti objektů Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem za 300 milionů korun. I tam se jméno tuzemského stavebního giganta objevilo. Obvinění si kvůli tomuto tendru už navíc vyslechli dva manažeři Metrostavu.

Detektivové pod dohledem pražského vrchního státního zastupitelství teď prověřují, zda s obviněním dosáhnou i na Metrostav, který výběrové řízení na modernizaci hřebčína vyhrál.

Uspěl ve sdružení s východočeským stavebním lídrem Chládek a Tintěra z holdingu Enteria. Podle policie ale firmy porušily zákon, protože se na podmínkách rekonstrukce, která měla začít už loni, předem domluvily i s dalšími společnostmi.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se