Ve svých životopisech, které ministr školství Marcel Chládek zveřejnil na webu ministerstva a české vlády, cosi podstatného chybí. Nikde neuvedl, že krátce před rokem 1989 studoval na prominentní komunistické škole v Bratislavě – na Vojenské politické akademii Klementa Gottwalda.

„V profilech se vždy uvádí nejvyšší dosažené vzdělání. To tam mám. A nemám tam magistra, nemám tam maturitu, nemám tam všechny pracovní pozice, to by bylo strašně dlouhé. Nehledě na to, že se nemám za co stydět, nikomu jsem neublížil, nikdy jsem nebyl ani v milicích, ani politrukem. Nebyl jsem ani členem, ani kandidátem KSČ, a dokonce jsem neabsolvoval ani žádný předmět, který by zaváněl nějakou politickou školou,“ brání se sociálnědemokratický ministr.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.