Slavit 1. máj budou ve čtvrtek v Praze politické strany i umělci, ale chystají se i demonstrace. Komunisté se tradičně sejdou na výstavišti, ČSSD naopak přesune místo oslav z výstaviště na Slovanský ostrov. Svobodní připravili "protievropský" happening a konat se bude také průvod anarchistů.

Na oslavu ČSSD by měl dorazit předseda strany a premiér Bohuslav Sobotka a lídr kandidátky do europarlamentu Jan Keller. Přítomným bude vyhrávat živá hudba a připraveny jsou i atrakce pro děti. Hnutí ANO chystá setkání s občany na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Tradiční akce komunistů na výstavišti by se zase měli zúčastnit místopředsedové strany Petr Šimůnek a Jiří Dolejš a pravidelným účastníkem je i někdejší předlistopadový generální tajemník Ústředního výboru KSČ Miloš Jakeš.

Hnutí Úsvit připravilo sportovně-zábavné odpoledne, na akci vystoupí předseda hnutí Tomio Okamura. Na Petříně se sejdou členové a příznivci opozičních stran TOP 09, která chystá veselici s kandidáty na europoslance, a ODS.

Kromě politiků bude ale Petřín patřit i umělcům, kteří vyzdobí chodníky zamilovanými motivy. Zamilovaní se mohou vypravit také do kina Lucerna na projekci sedmi filmů se slovem "láska" v názvu.

Prahu čekají i demonstrace. Oznámen byl například pochod anarchistů, kteří chtějí představit svou činnost. Strana svobodných občanů, která je známá euroskeptickými názory, plánuje na Malostranském náměstí "Oslavy konce 2. pětiletky ČR v Evropském svazu", k deseti letům od vstupu Česka do EU. Podle pražské policie budou všechny akce v hlavním městě sledovat desítky policistů, ale žádnou akci policie nepovažuje za rizikovou.

Větší nebezpečí hrozí v Ústí nad Labem, kam dnes dorazí zřejmě několik stovek radikálů na setkání, které svolala jako předvolební mítink Dělnická strana sociální spravedlnosti. Protiakci chystají i antifašisté.