Senátoři v čele s Františkem Bublanem (ČSSD) znovu oficiálně předložili návrh, aby obchodní řetězce musely mít zavřeno o sedmi státních svátcích. O Štědrém dnu by směly mít otevřeno pouze do 12. hodiny. Návrh je stejný jako ten, který Senát už jednou odsouhlasil, ale který bývalá Sněmovna před svým rozpuštěním nestihla projednat.

Pokud aktuální předlohu poslanci stihnou projednat letos, zákaz by podle Bublana mohl platit od příštího roku. Norma znovu počítá s tím, že za porušení zákazu by obchodníkům hrozila peněžitá sankce do milionu korun při prvním deliktu, za opakované porušení až pět milionů korun.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se