Po dvou letech odkladů a výmluv se blíží chvíle, kdy budou stát či města povinně věšet na internet, jak hospodaří s veřejnými penězi. Poslanecké kluby se předběžně dohodly na úpravách, s nimiž odhlasují zákon o registru smluv.

Pokud vše půjde hladce, budou muset od příštího roku smlouvy a doklady o hospodaření zveřejňovat na centrálním webu státní instituce, státní firmy, města a kraje. Pro obce do 5000 obyvatel začne tato povinnost platit až za další dva roky. Vychází se tak vstříc největším kritikům předlohy, Svazu měst a obcí. Ten tlumočil i obavu, že někteří starostové budou muset teprve nakoupit počítač. "Malé obce dostanou čas na to, aby si na změnu zvykly," řekl zpravodaj zákona Jan Chvojka (ČSSD).

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.