Stejně nenápadně jako se snaží vystupovat na veřejnosti, se před půl rokem objevil na ministerstvu dopravy. A podobně nenápadně teď jeho mise, při níž měl radit s čerpáním miliard, zase končí.

Podnikatele Davida Libigera si k sobě loni v srpnu vytáhl prezidentův ministr dopravy Zdeněk Žák do role poradce pro eurodotace. "Znám ho z Bruselu jako skvělého odborníka," vysvětloval Žák.

Libiger ale hlavně založil a donedávna i úspěšně řídil společnost Allowance, která městům zajišťovala dotace a výběrová řízení na klíč. A jak už dříve upozornily Hospodářské noviny, dodavatele čističek nebo nových silnic nechával Libiger losovat počítačem, který soudy pravomocně prohlásily za vysoce podezřelý. Objevuje se například i v zakázkách, které se nyní probírají u soudu v kauze bývalého hejtmana Davida Ratha.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.