"Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domě národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla," prohlašoval v roce 2010 v předvolební kampani do komunálních voleb sociální demokrat Karel Novotný.

Tehdejší kandidát na primátora Mostu a jeho dosavadní náměstek se nyní stal také náměstkem ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD). Na ministerstvo nastoupil tento týden.

Jeho někdejší protiromská politika, kterou kritizoval i šéf ČSSD a nový český premiér Bohuslav Sobotka, přitom zřejmě nebyla žádnou překážkou.

"Neřešilo se to, není to aktuální. Je to podle mě zapomenutá věc, která souvisela s komunální tematikou a netýká se mé současné práce," řekl Novotný serveru IHNED.cz.

"Každý člověk se v životě potkává s různými tématy a vyjadřuje se k nim. Je to čtyři roky zpátky a nesouvisí to s tím, co mám nyní v gesci coby náměstek ministra průmyslu a obchodu," dodal s tím, že v podobně zaměřené politice nechce z pozice své nové funkce pokračovat, ani se k ní dál vyjadřovat.

"Pan náměstek se na ministerstvu nebude touto problematikou ani vzdáleně zabývat. Na tom jsme se dohodli," potvrdil také ministr Mládek.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se