Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) oznámil jméno dalšího svého náměstka, jehož si do úřadu přivedl. Po již dříve potvrzené první náměstkyni Kateřině Kalistové (ČSSD) a hudebníkovi Miroslavu Rovenském, kterého nominovala KDU-ČSL, bude tým ministrových nejbližších spolupracovníků tvořit René Schreier.

Čtvrtou náměstkyní zůstává Anna Matoušková. Mezi náměstky není skladatel Vladimír Franz, o němž se jako o možném kandidátovi za hnutí ANO dříve mluvilo.

První náměstkyně Kateřina Kalistová bude mít na starosti odbory církví, mezinárodních vztahů, médií a audiovize, odbor legislativní a právní, odbor autorského práva a samostatné oddělení EU. Náměstek Rovenský bude spravovat odbor umění, literatury a knihoven, odbor vědy a vývoje a odbor projektového řízení. Pod působnost Reného Schreiera pak bude spadat odbor ekonomický, odbor investic a odbor veřejných zakázek, informatiky a vnitřní správy.

Náměstkyně Anna Matoušková bude i nadále řídit odbor památkové péče, odbor ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií a také odbor regionální a národnostní kultury. Profesní životopisy Kalistové a Matouškové jsou na webu ministerstva, informace o dalších náměstcích úřad slibuje doplnit.

Hudebník a pedagog Rovenský se již více než dvacet let specializuje na historické lesní rohy a autentickou interpretaci hudby období klasicismu a baroka. Od roku 1990 spolupracoval s místní organizací KDU-ČSL ve středočeských Mnichovicích. V současné době je členem zastupitelstva města Mnichovice a předsedou kontrolního výboru. Je předsedou středočeské organizace lidovců.

René Schreier (1978) vystudoval v roce 2005 Fakultu ekonomiky a managementu Univerzity obrany v Brně, v letech 1998 až 2006 zastával velitelské funkce v Armádě České republiky. Od vzniku Ústavu pro studium totalitních režimů v této instituci působil, v letech 2008 až 2010 jako ekonomický náměstek. Odešel z něj v době, kdy ústav také opustil jeho tehdejší ředitel Daniel Herman.