Z politického světa se stáhl už před více než půl rokem, nyní bývalý předseda ODS a expremiér Petr Nečas dělá poradce Pavlu Sehnalovi, developerovi a majiteli finanční skupiny SPGroup.

O spolupráci informovaly úterní Lidové noviny. Kromě toho Nečas dál vyučuje na vysoké škole CEVRO Institut.

"Spolupracujeme, a to už delší dobu. Není to otázka posledních pár dní," cituje deník Sehnala. Jakou práci pro něj přesně Nečas dělá uvést nechtěl, řekl pouze, že využívá především Nečasových znalostí státní správy.

"Radí mi třeba i v případě, že se něco píše v novinách, a já se ho zeptám, zda to je tak doopravdy, nebo ne, protože on má přehled," řekl listu. Dodal, že nebude říkat, jak Nečase platí, ale pro bývalého premiéra to prý rozhodně není hlavní zdroj obživy.

Bývalý premiér deníku odepsal, že není veřejný činitel a do jeho příjmů novinářům nic není.

Nečas rezignoval na funkci předsedy vlády i ODS loni v červnu v souvislosti s aférou své blízké spolupracovnice a partnerky Jany Nečasové (dříve Nagyové).

SPGroup má v portfoliu majetek v hodnotě několika miliard korun. Podniká v oblastech obchodování a správy cenných papírů, správy průmyslových podniků, realitní a developerské činnosti a pojišťovnictví. Součástí skupiny je například Slavia pojišťovna. Mezi nejvýraznější nynější projekty skupiny patří podle LN akvapark v Čestlicích nedaleko Prahy.

LN připomínají, že Nečas je dalším z bývalých premiérů, který podobně jako Mirek Topolánek a Stanislav Gross odešel do soukromé sféry.