Kandidát na ministra financí tvrdí, že se na ministerstvu nenechá obklopit lidmi z ČSSD. Sociální demokraté přitom chtějí, aby jedním z nejbližších Babišových spolupracovníků byl Jiří Peřina, který za éry Davida Ratha zodpovídal za krajské peníze – včetně těch, které podle policie skončily v uplacených zakázkách.

A Bohuslav Sobotka podle Babiše přišel s celým seznamem dalších jmen.

Babiš prý už jedná s lidmi, které mu koaliční partneři jako možné spolupracovníky nabídli. V České televizi potvrdil, že mu Bohuslav Sobotka navrhl i Peřinu, který na Středočeském kraji odpovídal za peníze za éry Davida Ratha, nešlo prý ale o post náměstka.

Sám Peřina pro Hospodářské noviny v pondělí potvrdil, že o působení na ministerstvu se se Sobotkou bavil. "Nepadl žádný závazný příslib, ale pochopil jsem, že pan Sobotka při jednáních zmiňuje moje jméno," řekl Peřina.

Babiš prohlásil, že z principu nechce žádného náměstka z ČSSD a tým si vybere sám, stejně jako ostatní ministři z ANO.

"Máme nabídky, ale k žádné dohodě zatím nedošlo. Nechali jsme volnost našim ministrům. Některá jména jsou akceptovatelná, ale některá ne. Nechceme politické nominandy, ale odborníky. Nepotřebujeme dělat politické výměny a zvyklosti," dodal Babiš v ČT s tím, že na takové vytváření de facto trafik nepřistoupí.

Zbývá vám ještě 30 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se