Nadační fond proti korupci miliardáře Karla Janečka ustál u pražského městského soudu návrh na zrušení, který podal jeho takřka tradiční rival – advokátní kancelář MSB Legal (dříve Šachta & Partners). Tedy právníci, kteří jsou propojeni s podnikatelem Ivem Rittigem vyšetřovaným kvůli manipulaci stamilionových státních zakázek a praní špinavých peněz.

Rittigovi advokáti se u soudu domáhali zrušení protikorupčního fondu pro údajné porušování zásad jeho činnosti. Argumentovali tím, že činnost fondu – tedy zejména boj proti korupci – nenaplňuje podstatu obecně prospěšného cíle.

Stěžovali si zároveň na to, že lidé z fondu se soustředí výhradně na MSB Legal a její klienty a dehonestují je v očích veřejnosti. Informace z tiskových konferencí fondu v letech 2011 a 2012 podle advokátní kanceláře vyzněla tak, že MSB Legal napomáhá realizovat trestnou činnost či z ní profituje.

Soudkyně Lenka Dolejšová však jejich návrh z prosince 2012 zamítla.

„Soud došel k závěru, že pokud by se kancelář MSB Legal cítila činností či výroky Nadačního fondu proti korupci poškozena, má jistě možnost – jako každá právnická osoba – domáhat se nápravy v řízení o ochranu dobré pověsti právnické osoby. Ovšem nemůže mít právní zájem na tom, aby byl fond zrušen a byla nařízena jeho likvidace. Návrh tak nemohl uspět a soudu nezbylo než jej zamítnout,“ uvedl advokát fondu Petr Kočí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.