Penzion Modřín v krkonošské Velké Úpě, který v létě odmítl při Svatovavřinecké pouti pohostit prezidenta Miloše Zemana s jeho doprovodem, řeší policie.

Spolumajitelka penzionu Agnieszka Pallová čelí trestnímu oznámení pro podezření z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod.

V úterý Pallovou vyslechla trutnovská policie. Penzion po udáních také prověřují kontroly různých státních institucí. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Pallovou a jejího manžela v létě oslovila radnice v Peci pod Sněžkou, aby připravili pohoštění pro prezidenta a jeho doprovod při srpnové pouti na Sněžku. Majitelé Modřínu to odmítli s tím, že se Zemanem nesouhlasí.

Následně se na webových stránkách penzionu objevila zmínka, že všichni příznivci pravice dostanou v podniku slevu 20 procent. A právě kvůli tomu nyní Pallová čelí trestnímu oznámení.

Podle Aktuálně.cz policie hodlá vyslechnout také webmastera, který webové stránky penzionu spravuje. Trestní sazba u podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod činí až šest let vězení.

Pallová prý předpokládala, že policie trestní oznámení odloží. "Tuhle profesi nemůžete poctivě dělat bez dobrého vztahu k lidem. A je snad sleva pro pravicové voliče podněcováním k nenávisti?" uvedla. Tvrdí, že ani neví, kdo výzvu na stránky penzionu pověsil. "Už jsme ji ostatně odstranili," uvedla.

Pallová díky výslechu zná jméno člověka, který na ni trestní oznámení podal. Policie ji však upozornila, že jej nemůže zveřejnit.

Od doby, kdy prezidenta v penzionu odmítli, prý další stížnosti a anonymní udání na penzion dostávají úřady, takže kontroly si podle serveru v penzionu podávají dveře. "Doslova jedna za druhou. Ať již z obchodní inspekce, hygieny anebo živnostenského úřadu," řekla Pallová.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist