Národní muzeum sbírá dokumenty z doby sametové revoluce, aby vznikla unikátní výstava k 25. výročí pádu totality. Historici už nasbírali tolik dokumentů, že jim jejich zpracování bude trvat několik měsíců. V neděli chystá Národní muzeum speciální akce i v Praze.

Mezi přispěvateli je i Pavel Šťastný, autor loga Občanského fóra. Ten muzeu předal plakát, na kterém se poprvé objevilo logo Občanského fóra. "To logo vzniklo docela náhodou. Studoval jsem Umělecko-průmyslovou univerzitu, kde byly všechny prostředky pro tisk plakátů pro revoluci," říká Šťastný.

"Dva měsíce jsme ve škole přespávali a vytvářeli materiály. Jednou přišel někdo z Občanského fóra, že máme navrhnout logo. Měli jsme na to celý den, ale protože jsme byli zvyklí dělat hodně vážná loga, moc se nám to nedařilo," vysvětluje.

"Nakonec jsme si z toho začali dělat srandu a kreslili jsme různá vtipná loga. Potom si všechny podklady odnesli lidé z OF do Mánesu. Ve dvě ráno mě pak vzbudili, že tam mám běžet, že jsem soutěž vyhrál. Od té doby jsem vytvářel různé grafické materiály pro fórum," řekl Šťastný.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.