Bývalý spolumajitel Mostecké uhelné Petr Kraus, jemuž švýcarský soud vyměřil 16 měsíců nepodmíněně, ukončil období mlčení.

V rozhovoru pro HN se tvrdě se pustil do miliardářů Petra Pudila a Vasila Bobely, kteří ve firmě dříve působili společně s odsouzenými exmanažery. Nyní ovšem stojí proti nim: zatímco Antonín Koláček, Petr Kraus a spol. seděli na lavici obžalovaných, Bobela a Pudil se přidali k švýcarské prokuratuře jako poškozená strana.

A to prostřednictvím právní nástupkyně po Mostecké uhelné, společnosti Czech Coal Services, v níž dodnes drží polovinu. "To je nehoráznost. Bobela i Pudil o všem věděli a na všem se podíleli," tvrdí Kraus.

Podobně vidí i angažmá nynějšího vlastníka mosteckých dolů Pavla Tykače, který ve společnosti Czech Coal Services (která jinak už nevykonává žádnou činnosti) drží druhou polovinu.

Pokud soud vyhoví švýcarské prokuratuře, bude mít tato firma nárok na část z celkem čtrnácti miliard, které jsou nyní zablokovány na tamních účtech. "Tykač je finanční pirát. Chce zpátky část peněz, které dříve za Mosteckou uhelnou zaplatil," dodává Kraus.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se