Bývalý poslanec za ODS Marek Šnajdr rezignoval na místo v dozorčí radě společnosti Čepro, uvedl ve středu server Česká pozice. Ministr financí v demisi Jan Fischer se nyní rozhoduje, zda dosadí na jeho místo jinou osobu, nebo to nechá až na příštím ministru financí.

Šnajdr byl obviněn a zatčen letos v červnu právě kvůli tomu, že získal v Čepru místo. Několik dní byl ve vazbě. Žalobce jej vinil z korupčního jednáním, Nejvyšší správní soud ale obvinění zrušil.

"Rezignační dopis pana Marka Šnajdra dorazil ve středu. Pan ministr tento krok uvítal, protože již dříve avizoval, že by chtěl pana Šnajdra z dozorčí rady společnosti Čepro odvolat," uvedl mluvčí ministerstva Ondřej Šrámek.

Šnajdr řekl Aktuálně.cz, že se rozhodl rezignovat k 30. září. "Zásadní důvody pro mé rozhodnutí jsou dva. Předně nechci, aby byla společnost Čepro uměle mediálně poškozována v souvislosti s politickou pseudokauzou, zvlášť za situace, kdy její odborné i hospodářské výsledky jsou výborné," uvedl Šnajdr.

Zároveň dodal, že odmítal tento krok udělat pod tlakem nezákonného trestního stíhání, a proto tak činí až nyní.

Marek Šnajdr patřil ke skupině rebelujících poslanců kolem bývalého šéfa poslaneckého klubu Petra Tluchoře, kteří loni na podzim odmítli hlasovat pro daňový balíček premiéra Petra Nečase (ODS). Rozhodli se proto vzdát mandátu, za to pak mnozí získali funkce ve státních firmách.

 

 

Celá aféra vedla k pádu Nečasovy vlády. Sám Nečas tvrdí, že nešlo o korupci, ale o běžný politický obchod.