Česká školní inspekce letos potřetí sčítá na základních školách romské žáky. Krok ale kritizuje Asociace speciálních pedagogů, jejíž předseda Jiří Pilař se obrátil se stížností na ministerstvo školství. Pedagogům vadí, že není jasně definováno, jak romského žáka poznat, i zpracování citlivých údajů.

Pověřený ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal v rozhovoru pro IHNED.cz vysvětluje, že šetření se provádí stejnou metodikou už potřetí, aby se data mohla porovnávat.

Můžete potvrdit informaci, že Česká školní inspekce skutečně obeslala školy se žádostí o seznam romských žáků?

Česká školní inspekce dostala příkaz z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, aby provedla toto šetření, které se provádí už potřetí. Takže jsme tak jako v minulých letech kontaktovali školy. Jenom upozorňuji, že to nejsou pouze školy praktické nebo speciální, ale všechny základní školy, které navštěvuje pět a více žáků, kteří mají diagnostikovanou lehkou mentální retardaci.

Naším úkolem je, abychom určili a ministerstvu školství předali informaci, kolik žáků s touto diagnózou je romských.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.