Bývalého ministra dopravy Radka Šmerdu v dozorčí radě České pošty nahradí náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu pětatřicetiletý Ondřej Veselský. Informaci, kterou přinesla České televize, potvrdil Veselský.

Veselský byl místopředsedou pražské SPOZ, v současnosti je nestraník. "Na svou funkci místopředsedy krajské SPOZ a členství ve straně jsem rezignoval před dvěma roky," řekl.

Šmerdu nechal odvolat současný ministr vnitra Martin Pecina v polovině srpna. Důvodem bylo, že již nebyl náměstkem na ministerstvu vnitra a nehájil tak zájmy státu jako zřizovatele ve státním podniku.

 

Pecina tak pokračuje v personálních změnách ve státních a polostátních firmách, které provádí vláda Jiřího Rusnoka v demisi.

Veselský nejdříve působil na ministerstvu zdravotnictví a v roce 2007 přešel na ministerstvo vnitra. Náměstkem na vnitru byl již za předchozího ministra Jana Kubiceho, který jej ale loni v listopadu bez udání důvodu odvolal. Současný ministr vnitra v demisi Martin Pecina jej do funkce letos v červenci vrátil.

Dozorčí rada České pošty má v současnosti 11 členů. Členy rady jmenuje ministerstvo vnitra. V radě sedí například ekonomický expert ČSSD Jan Mládek a bývalý ministr dopravy Vladimír Budinský.

Šéfem dozorčí rady je bývalý velvyslanec České republiky při Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj a někdejší náměstek ministra průmyslu Jiří Maceška.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist