Bývalého ministra dopravy Radka Šmerdu v dozorčí radě České pošty nahradí náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu pětatřicetiletý Ondřej Veselský. Informaci, kterou přinesla České televize, potvrdil Veselský.

Veselský byl místopředsedou pražské SPOZ, v současnosti je nestraník. "Na svou funkci místopředsedy krajské SPOZ a členství ve straně jsem rezignoval před dvěma roky," řekl.

Šmerdu nechal odvolat současný ministr vnitra Martin Pecina v polovině srpna. Důvodem bylo, že již nebyl náměstkem na ministerstvu vnitra a nehájil tak zájmy státu jako zřizovatele ve státním podniku.

 

Pecina tak pokračuje v personálních změnách ve státních a polostátních firmách, které provádí vláda Jiřího Rusnoka v demisi.

Veselský nejdříve působil na ministerstvu zdravotnictví a v roce 2007 přešel na ministerstvo vnitra. Náměstkem na vnitru byl již za předchozího ministra Jana Kubiceho, který jej ale loni v listopadu bez udání důvodu odvolal. Současný ministr vnitra v demisi Martin Pecina jej do funkce letos v červenci vrátil.

Dozorčí rada České pošty má v současnosti 11 členů. Členy rady jmenuje ministerstvo vnitra. V radě sedí například ekonomický expert ČSSD Jan Mládek a bývalý ministr dopravy Vladimír Budinský.

Šéfem dozorčí rady je bývalý velvyslanec České republiky při Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj a někdejší náměstek ministra průmyslu Jiří Maceška.

Související