Extremismus poslední dobou bují na všech frontách včetně té internetové. Česká policie však v boji s rasistickými webovými stránkami dlouhodobě ztroskotává, a to především kvůli jejich umístění v zahraničí. Stejně tak je tomu i v případě stránky White Media, která si mediální pozornost získala podporou norského atentátníka Anderse Breivika a zveřejněním nelegálního seznamu přistěhovalců. Stránka, která se chlubí hackerskými útoky na Džamilu Stehlíkovou či Tomáše Halíka a „black listy“ se jmény Karla Hvížďaly či Tomáše Sedláčka, bez problému funguje už několik let.

Ačkoliv je obsah White Media v rozporu s českým právem, policie stránku nemůže jednoduše zablokovat nebo postihnout její autory. Doména je totiž registrovaná na kalifornském DreamHost webhostingu (www.whois-search.com/whois/white-media.info) a vztahují se na ni tamní zákony, které umožňují mnohem širší svobodu projevu než u nás.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.