K novým stranám, které před volbami do sněmovny nabírají na síle, přibude podle všeho další. Bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík totiž ohlásil svůj comeback a zakládá liberálně orientovanou stranu.

Ten na žádosti o vyjádření pro IHNED.cz nereagoval, informaci však v úterý potvrdil serveru iDnes.cz. "To, že zakládám novou stranu, to je pravda," sdělil. Později pro ČTK dodal: "Vytváříme nelevicovou stranu orientovanou na voliče středu a pravého středu, liberálně orientované."

Brněnský aktivista Matěj Hollan, který se na vzniku nového uskupení rovněž podílí, informoval, že s Bursíkem už sbírají podpisy potřebné k registraci. Mezi první signatáře podle něj patří například prezidentský kandidát Jan Švejnar nebo textař a hudebník Michal Horáček.

Exministr přitom teprve nedávno oznámil, že odchází ze Strany zelených, kterou vedl v letech 2005 až 2009, a to kvůli jejímu příklonu k levici. Nyní chce dokonce spolupracovat s lidmi, kteří za zelené dříve kandidovali, jako je zastupitelka na Praze 7 a režisérka Olga Sommerová nebo sociální ekolog Ivan Rynda. Počítá také s bývalým ministrem Ladislavem Mikem.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se