Věcná, ale ostrá novinářka. Rozhovory moderátorky Daniely Drtinové v Událostech, komentářích nebývají pro politiky příjemné. Televizní diváci ale právě to, že otázky míří na tělo, oceňují.

V úterý dopoledne se však moderátorka od ředitele zpravodajství Zdeňka Šámala dozvěděla, že v pořadu končí a přesune se k moderování Interview ČT24. "Bylo to pro mne hrozné překvapení, rozhodně jsem to nebrala jako povýšení," říká Drtinová.

Víte už, zda přijmete nabídku na moderování Interview ČT24 či Interview Daniely Drtinové, nebo budete chtít zůstat v Událostech, komentářích?

Zatím jsem se nerozhodla, je to v jednání. V pondělí odpoledne mám schůzku s generálním ředitelem Petrem Dvořákem, chci vyčkat.

Jak vám změnu vysvětlili?

Diskuse žádná nebyla. Ptala jsem se, zda jsou k mé práci výhrady, jestli jsem udělala nějakou chybu. Bylo mi to divné, protože v posledních měsících byly na moji práci jen kladné reakce. Překvapilo mne to.

Ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal nicméně tvrdí, že se jedná o prestižní nabídku. Byla byste druhá, kdo by měl v ČT pořad s vlastním jménem...

Bylo mi to oznámeno v úterý ráno. Rozhodně jsem to nevnímala jako povýšení, ale spíš jako ztrátu důvěry. Jestliže vedení televize tvrdí, že Události, komentáře vnímá jako nejprestižnější pořad ČT, pak to jinak brát nejde. Znovu opakuji, žádné výhrady k mé práci nebyly.

A proč tedy - podle vás - musíte z Událostí odejít?

Promiňte, to bych teď nerada komentovala.

Váš kolega Martin Veselovský a další členové týmu, stejně jako odboráři, se za vás postavili. Obrátili se na vedení televize s žádostí o vysvětlení. Znamená to pro vás něco?

Hrozně mě to potěšilo. Martin a ostatní kolegové to dělat nemuseli. Vážím si i podpory odborů.

Může to ovlivnit vaše rozhodnutí?

Opravdu bude záležet až na setkání s generálním ředitelem.

Podle odborů panuje nyní v České televizi nervozita. Vnímáte ji?

To nechám ještě bez komentáře.

Zvažovala jste, že z televize odejdete?

Ano, protože jsem se nedozvěděla, co je tím důvodem, že mám odejít. Brala jsem to tak, že je to ztráta důvěry v moji práci a to pak nelze všechno hodit za hlavu a pokračovat v novém projektu.

Stalo se, že jste byla v minulosti z nějakého pořadu odvolána?

Odvolána ne, ale právě když jsem dostala tuto "lepší nabídku", tak jsem si v kontextu vzpomněla, že jsem například nemohla vést rozhovory s prezidentskými kandidáty právě na Interview 24. Původně jsem byla v rozpisu služeb, ale nakonec jsem z něj vypadla.

Víte proč?

Bylo řečeno, že tyto rozhovory bude mít na starosti jeden moderátor, aby byla zachována objektivita, že moderátor bude mít ke všem stejný přístup. To je logické.

Setkala jste se s tím, že by vám někdo z hostů řekl, že jste rozhovor nevedla korektně?

Já samozřejmě vím, že mě moc rádi nemají, prostě to tak je, to se samozřejmě doslechnu. Ale, že by mi někdo přímo řekl, že jsem se ho snažila potopit nebo se nechovala profesionálně, to nikoliv.

A ze strany vedení přišel někdy vzkaz typu: Danielo, zmírněte?

To nemohu říct. Tým, který dělá Události, komentáře, je v tomto naprosto nekompromisní.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 0 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.