Když Miloš Zeman zval zástupce parlamentních stran do Lán k jednání o podpoře vlády, Karolínu Peake a její stranu LIDEM záměrně vynechal. Pozval si ji ale sám premiér Jiří Rusnok, se kterým se sejde v úterý odpoledne.

“Pana premiéra si vyslechnu. Ještě jsem neměla kromě několika neformálních setkání možnost si s ním sednout a popovídat, takže samozřejmě mě zajímá jeho pohled na současnou situaci,” říká předsedkyně strany LIDEM před úterním jednáním.

Dodává, že její strana nechce předčasné volby, ale pokračování v trojkoaličním projektu, který považuje za nejstandardnější řešení v rámci současné Poslanecké sněmovny.

Je možné, že jeho vládě na začátku srpna vyjádříte důvěru?

Já si vyslechnu vše, co mi pan Rusnok bude chtít sdělit, pak to budu tlumočit kolegům poslancům. Ale já mu také budu muset samozřejmě říci, že jsme opakovaně, jak před třemi týdny po pádu vlády Petra Nečase, tak znovu minulý týden před hlasováním o rozpuštění sněmovny, podpořili Miroslavu Němcovou v její kandidatuře a pokračování vytvoření společné koalice s ODS a TOP 09. A na tom se dosud nic nezměnilo.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se