Když Miloš Zeman zval zástupce parlamentních stran do Lán k jednání o podpoře vlády, Karolínu Peake a její stranu LIDEM záměrně vynechal. Pozval si ji ale sám premiér Jiří Rusnok, se kterým se sejde v úterý odpoledne.

“Pana premiéra si vyslechnu. Ještě jsem neměla kromě několika neformálních setkání možnost si s ním sednout a popovídat, takže samozřejmě mě zajímá jeho pohled na současnou situaci,” říká předsedkyně strany LIDEM před úterním jednáním.

Dodává, že její strana nechce předčasné volby, ale pokračování v trojkoaličním projektu, který považuje za nejstandardnější řešení v rámci současné Poslanecké sněmovny.

Je možné, že jeho vládě na začátku srpna vyjádříte důvěru?

Já si vyslechnu vše, co mi pan Rusnok bude chtít sdělit, pak to budu tlumočit kolegům poslancům. Ale já mu také budu muset samozřejmě říci, že jsme opakovaně, jak před třemi týdny po pádu vlády Petra Nečase, tak znovu minulý týden před hlasováním o rozpuštění sněmovny, podpořili Miroslavu Němcovou v její kandidatuře a pokračování vytvoření společné koalice s ODS a TOP 09. A na tom se dosud nic nezměnilo.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.